Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
 • DAÜ Model (AB - BM Simülasyonları)
  DAÜ Model (AB - BM Simülasyonları)
 • Geleceğin Uzmanlarını Eğitmek
  Geleceğin Uzmanlarını Eğitmek
 • Çalışma Ziyaretleri
  Çalışma Ziyaretleri
 • Fikirleri Yaymak
  Fikirleri Yaymak
 • Eğlence
  Eğlence

Yayınlar


 Yrd. Doç. Dr. Umut Bozkurt kısa süre önce "Rowman & Littlefield International" ile bir monografi incelemesi için kitap sözleşmesi imzaladı. Dr. Bozkurt, kitabı Yakın Doğu Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Umut Koldaş ile birlikte yazacak. "İslamcılık ile Pragmatik Karşılaşmalar: Türkiye'de ve Orta Doğu'da Neoliberal Hegemonya'nın Kurulması" başlıklı kitabın 2020 yılında yayınlanması bekleniyor.


 Yücel Vural Diyalog-Küresel Uzlaşma Merkezi (Avusturalya) Direktörü Michális S. Michael ile bir kitap derledi. Kıbrıs ve Barış İçin Yol Haritası: Çatışmanın Eleştirel Bir Sorgusu başlıklı kitabın Edward Elgar Yayınevi tarafından 2018 Sonbaharında yayımlanması bekleniyor. Prof. Dr. Ahmet Sözen kitapta "Birleşmiş Milletler Üçüncü Taraflar ve Kıbrıs Çatışmasıyla Mücadele" başlıklı bir bölüm yazdı.


Yrd. Doç. Dr. Berna Numan'ın "Üye Ülkelerde 2011/24/AB Sınır Ötesi Sağlık Hizmetleri Direktifi'nin  Etkinliğinin Değerlendirmesi" başlıklı makalesi, 17 Mayıs 2018 tarihinde Journal of Comparative Effectiveness Research Journal Dergisi'nde yayımlandı. Dört araştırmacıdan oluşan disiplinlerarası bir ekip AB vatandaşlarının mensubu oldukalrı üye devlet dışında başka bir üye devlette aldıkları veya reçetelendirildikleri sağlık hizmetlerine erişim ve geri ödenmelerini çalışan makalenin farklı yönleri üzerine işbirliği yaptı. Sınır ötesi sağlık politikasının etkinliği, AB'de Bakınma ile Hasta Hakları Güvenliği ve Kalitesi Eurobarometre Anketlerindeki ilgili maddelerin veri zarflama analizi kullanılarak değerlendirilmiştir. Makaleye aşağıdaki linkten çevrimiçi olarak erişilebilir: https://www.futuremedicine.com/doi/10.2217/cer-2018-0027 Yrd. Doç. Dr. Aylin G. Gürzel Aka ve Prof. Dr. Müge Kınacıoğlu (Hacettepe Üniversitesi) birlikte "Türk Perspektifinden Obama'nın Başkanlığı Döneminde Türkiye-ABD İlişkileri: Dialectics of Expectations/Partnership and Disappointments/Estrangement" başlıklı bir kitap bölümü yazdılar. Kitap bölümü Matthias Maass tarafından derlenen ve Palgrave Publishing tarafından yayımlanan The World Views of the Obama Era: From Hope to Disillusionment başlıklı kitapta yer aldı.


 Bölüm Doktora Aday ve araştırma görevlisi Buhari Shehu Miapyen, "Boko Haram ve Çad Havzası Bölgesi'nde Kimliğin Yeniden İnşaası" başlıklı bir kitap bölümüne eş yazarlık yaptı. Bu bölüm, Paweł Frankowski ve Artur Gruszczak tarafından derlenen Bölgesel ve Küresel Güvenlik Üzerine Çapraz Disiplinli Perspektifler başlıklı ve Palgrave Macmillan tarafından yeni yayınlanan kitapta yer aldı. Kıbrıs Politikalar Merkezi Araştırma Görevlisi Devrim Şahin ile Prof. Dr. Ahmet Sözen birlikte "Japon-Türkiye Stratejik İlişkilerinin Potansiyelini Maksimuma Çıkarmak" ve "Türkiye ile İsrail Arasında Enerji Kaynakları Konusunda Uzlaşmacı bir Ortam Sağlamak" başlıklı iki kitap bölümü yazdılar. Kitap bölümleri Ahmet Salih İkiz tarafından derlenen ve Eylül 2018'de yayımlanması planlan Küresel Enerji Jeopolitiğinin Ekonomik Dinamikleri başlıklı kitapta yer alacak.Tanıtım Videosu

 

Son Tweetler

Konferans Videoları

 
ölüm Asistanı Achiri Emmanuel'in Dr. Julian Saurin ile Mülakatı

 

Dr. Rok Zupančič'in "AB'nin Kuzey Kosova'daki Normatif Gücü" konulu Semineri

 

Muhteşem Süleyman'ın Mezarını Szigetvar'da (Macaristan) Bulmak

DAÜ Web Siteleri